23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

Kronborg Transport får ny gardintrailer

Kronborg Transport ApS har afhentet deres fabriksnye Kel-Berg 2 akslet city gardintrailer ved Lastas i Hedensted.

Kronborg Transport ApS er en meget milijøbevist virksomhed, og er milijøgodkendt til indsamling og transport af diverse spildolier og olieprodukter.

Derudover har de transport af både let- og sværgods, landbrugs- og entreprenørmaskiner, tanktransport, biltransport i lukket specialtrailer, pallegods samt sand- og gruskørsel m.m. i ind- og udland.

Chassis opbygning: Længdevanger opsvejst i I-profil, stærke tværvanger og forstærkninger, som giver et meget stabilt chassis og cyklistværn i begge sider.

Gardin opbygning: Fast tag med presenning, monteret 2.500 kg Dhollandia lift med liftplade i fuld højde, leveret med plastbund, 6 stk. forskydelige sidestolper med bræddeholdere og 24 brædder, tvillingmonteret hjul af anerkendt fabrikat og plads til 27 paller.

Traileren er leveret med 2 x 10 tons SAF-aksler med skivebremser, samt original SAF-luftaffjedring og med lift på første aksel og Tridec tvangsstyring af bageste aksel med stang-system. Traileren er XL godkendt og har en tilladt totalvægt på 35.000 kg.

Den nye city gardintrailer er leveret af Anders Larsen fra Lastas.

Trailere Se tema
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063